מהו חופש רגשי?

רציתי לשתף אתכם בתופעה ריגשית שאני פוגשת לאחרונה בקליניקה שלי, כאשר מטופל מגיע אליי ואני מזהה שהוא מוצף ריגשית , מעניין לראות שזה מלווה בהאשמות ביקורתיות, סבל מאד גדול וחוסר שקט שחלילה אם לא יטופל ,יכול להפוך למחלות בגוף.
גיליתי מנגנון שפועל אצל כל המטופלים הללו שהוא: כאשר ישנו רגש המלווה בכאב שהמטופל אינו מודע אליו, שבדר”כ מתעורר כאשר הוא חווה פגיעה או התעלמות , דחייה, חשוב שאותו כאב יקבל תשומת לב במיידית שכולל עיבוד של הפן הרגשי והפן התחושתי והפנמה ,בכדי לשחרר את הכאב .
התהליך שהמטופל צריך לעבור הוא:
1.ברגע שאדם חווה כאב חשוב שהוא יבין שזה אוטומט.

 1. לתת מקום והערכה לילד הפנימי שבתוכו. ע”י איפשור לרגש להיות שם מתוך נוכחות ולנשום לתוכו פשוט לנשום נשימות עמוקות ורגועות.
 2. כאשר הכאב הוא חזק או בלתי נסבל ,אני ממליצה מאד למטופל לסרוק עצמים בחדר , לקחת את הזמן ולהביט בכל עצם, ולאחר מכן ללחוץ חזק על הברכיים בשילוב עם נשימות ונשיפות עמוקות וארוכות שמביאות את המטופל לקרקוע.
 3. חשוב לתת לכאב לעבור דרכנו ודרך החושים ,ולשהות בו עד אשר הוא יעזוב .ולמה? בכדי שבפעם הבאה שכאב דומה יעלה נוכל להתמודד אתו ביתר קלות עם כוחות מחודשים.
 4. חופש – פשוט להכיר שזה נובע מפחדים ואמונות חוסמות ולא המציאות עצמה.
 5. הודייה שנובעת מתוך הידיעה שיש לו את הכלים להתמודד עם הכאב.
  בשונה ממחשבתי בעבר בנושא שהייתה : שההבנה או העיבוד צריכים להיות רק במישור המנטלי , משמע : רק להבין אתה כאב והרי אנו יודעים שהכאב נובע מהרגש. ולצערינו מוצא נחמה באחד מחלקי גופינו. וכך בעצם נוצרים ומצטברים רעלים בגוף.
  אז בפעם הבאה שאתם חווים כאב ,תנשמו ותדעו שיש דרך עוצמתית לעבור דרכו ולהתחזק ממנו.
  ואני כאן לרשותכם.

הידד לחופש הפנימי .
שלכם, מיכל

ימים של כאב

ימים של כאב,עצב,געגוע מחלחלים פנימה לנשמה.פתחה בפני אמא כאובה.הבת שלי הבכורה כבר מזמן..מנותקת

למאמר המלא »

חופש

חופש.חפש את עצמך,בעצמך.אל תאפשר לאחרים לעשותאת דרכך בשבילך.זו הדרך שלך,ושלך לבד.אחרים יכולים ללכת

למאמר המלא »

הסתכלו פנימה

הסתכלי/ו פנימה…אנחנו לא באמת צריכיםשמישהו יתקן אותנו..וילמד אותנו איך לחיות.. אלא,מישהו עם אוזן

למאמר המלא »